بیانیه بسیج اساتید و کارمندان پیام نور فارس در محکومیت هتک حرمت قرآن کریم  
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در این بیانیه آمده است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿سوره مبارکه صف: آیه ۸﴾
اقدام وقیحانه قرآن سوزی و جسارت به مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در پایتخت کشور سوئد کشوری که خود را مهد آزادی میداند، در ایام الله موسم حج  که جلوه‌های توحید ابراهیمی فضایی عرفانی را به رخ جهانیان نشان می دهد بی شک اقدامی برنامه ریزی شده برای کمرنگ جلوه دادن و انحراف افکار عمومی جهان از این فریضه الهی است لذا این عمل مذبوحانه در سایه تدابیر امنیتی پلیس سوئد بار دیگر حقد و کینه دشمنان عنود اسلام را به نمایش گذاشت و نشان داد که بنا به فرمایش قرآن کریم عاقبت تکذیب کنندگان آیات الهی مثل ایشان همانند سگی است که در هر صورت عمل خویش را تکرار میکنند: «وَاتَّبَعَ هَواهُ ۚ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الكَلبِ إِن تَحمِل عَلَيهِ يَلهَث أَو تَترُكهُ يَلهَث ۚ ذٰلِكَ مَثَلُ القَومِ الَّذينَ كَذَّبوا بِآياتِنا»«و از هوای نفس پیروی کرد! مثل او همچون سگ (هار) است که اگر به او حمله کنی، دهانش را باز، و زبانش را برون می‌آورد، و اگر او را به حال خود واگذاری، باز همین کار را می‌کند؛ (گویی چنان تشنه دنیاپرستی است که هرگز سیراب نمی‌شود! (این مثل گروهی است که آیات ما را تکذیب کردند»(اعراف، ۱۷۶).
واضح است که پروژه اسلام ستیزی و خشونت گرایی و نفرت افکنی  که با هماهنگی ایادی کفر و استکبار جهانی و صهیونییسم بین الملل طراحی شده و گاه و بیگاه انجام میشود، نمیتواند در صفوف متحد و انقلابی مسلمانان  غیور و آزاده عالم کوچکتری  خللی وارد کند.
ما اعضای علمی و اداری بسیج اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور استان فارس، اهانت به قرآن کریم را به محضر مبارک حضرت بقیه ا... الاعظم، نایب برحقش مقام معظم رهبری و عموم مسلمانان جهان تسلیت و تعزیت عرض نموده و ضمن اعلام انزجار و محکومیت این اقدام نسنجیده، خواستار پیگیری و اقدام قاطع مسئولین وزارت امور خارجه در اتحاد جهان اسلام، اقدام قاطع قوه قضاییه و تمام نهادهای بین المللی در جرم انگاری و تحقق اشد مجازات عوامل این اقدام بزدلانه از سوی دولت مردان کشور سوئد می باشیم.
بسیج اساتید و کارمندان دانشگاه پیام نور استان فارس تیرماه ۱۴۰۲
 
امتیاز دهی